PROJE YÖNETİMİ - MS PROJECT UYGULAMALARI

  
PROJE YÖNETİMİ MS PROJECT UYGULAMALARI
SEMİNER
SÜRE
16 Saat / 2 Gün
ÖN BİLGİ ve TEST
Kurumsal proje deneyimi
DOKÜMAN
Ders Notu, CD, istenirse Kitap
UYUMLULUK
Microsoft Project 2010 / 2013 (ENG, TR)
EĞİTİM YERİ
YERİNDE ve GRUP OLARAK (en çok 10 kişi)
DÜZEY
ORTA
 
 
Tanımı
Proje Yönetimi (Project Management), projelerin hedeflerine başarılı bir şekilde ulaşmalarını sağlamak için geliştirilmiş bir disiplindir.
Seminerimizin amacı kurumsal projelerin, proje yönetimi kurallarına göre uygulanmasını sağlayacak şekilde geliştirmektir.
 
Kimler için
    Proje yönetimi konusunda çalışma yapan ya da bilgisayar ortamında proje yönetimi gereksinimi olan potansiyel proje yöneticileri.
    İş planlaması yapan kişiler.
 
Ön Gereksinimler
    Windows işletim sisteminin temel kullanımını (klasör işlemleri, kopyalama, vb) bilmek. 
    Proje yönetimi temel metot ve tekniklerini (kavramsal) olarak bilmek. (Proje Yönetimi Temel Metot ve Teknikleri Seminerini almış olmak)
    Planlama konularında deneyim sahibi olmak ya da çalışmak.
 
Seminerin İçeriği:
Ünite 1. Proje Yönetimi Temel Kavramları
Proje Yönetimi  kavramının tanımlanması.Planlama, kontrol ve izlemeye ilişkin temel bilgiler.
 
Ünite 2. Microsoft Project® Programı
Microsoft Project programının tanıtımı. Çalışma ortamı ve diğer özellikleri.
 
Ünite 3. Bir Proje Dosyasının Oluşturulması
Görevlerin/aktivitelerin girilmesi, özet görevlerin oluşturulması, görevlerin zamanlarının ayarlanması, görevler arasındaki ilişkilerin düzenlenmesi. Örnek senaryo çalışması/uygulamaları.
 
Ünite 4. Düzenleme ve Formatlama İşlemleri
Kritik patikanın bulunması vb. işlemler. Çeşitli formatlama işlemleri. Görünümleri kullanmak. Work Breakdown Structure oluşturulması. Örnek senaryo çalışması/uygulamaları.
 
Ünite 5. Kaynak Yönetimi
Farklı kaynak türlerinin tanımlanması. Farklı kaynak kullanım şekillerinin düzenlenmesi. Kaynakların görevlere atanması. Kaynak ataması işleminde ayarlamalar. Örnek senaryo çalışması/uygulamaları.
 
Ünite 6. Takvim Kullanımı
Takvim düzenlemeleri. Özel takvim tanımlanması. Örnek senaryo çalışması/uygulamaları.
 
Ünite 7. Kısıtlamalar (Constraints)
Kısıtlamaların tanımlanması ve uygulanması. Örnek senaryo çalışması/uygulamaları.
 
 
Ünite 8. İlerleme (Tracking) İşlemleri
“Baseline” kavramı. Baseline tanımlanması. Projenin ve görevlerin ilerletilmesi/güncellenmesi. Örnek senaryo çalışması/uygulamaları.
 
Ünite 9. Filtreleme ve Raporlama İşlemleri
Çeşitli görünüm ve raporların alınması. Örnek senaryo çalışması/uygulamaları.
 
Ünite 10. Birden Çok Proje İle Çalışmak
Birden çok proje dosyasının bir proje içinde toplanması. Kaynak havuzu tanımlamaları. Örnek senaryo çalışması/uygulamaları.
 
 
NOTLAR: Yapılacak görüşmelere göre süre, içerik ve uygulamalar değiştirilebilir. Tüm uygulamaları da içeren detaylı içeriğimiz (işlevsel seminer planı) vardır. Sadece kurumlara özel gruplara (in-house) şeklinde düzenlenmektedir.
Detaylı içerikler ve referanslar için bizi arayınız. Ayrıca eğitmen ile tanışmak, bilgi, deneyim eğitim yeteneğini mutlaka görmek için ve bir demo çalışması için randevu alınız. Kurs kitaplarını mutlaka inceleyiniz (bir kopyasını isteyiniz).
Eğitmenin Youtube üzerindeki (yüzbinden fazla izlenen videolarını izleyin (http://www.youtube.com/user/farukcubukcu).
Seminer içeriği ve uygulamaları özgün olarak Faruk Çubukçu tarafından hazırlanmıştır. Bütün hakları Faruk Çubukçu’ya aittir. Kopyalarına itibar etmeyiniz.
(Kurumsal seminerler, iş süreçlerine yönelik özel bilgi ve deneyimi gerektirir. Stajyer eğitmenler ve kalitesiz eğitim merkezleriyle zamanınızı boşa harcamayınız!)


Haberler & Duyurular

İZTO-Excel-Proje Yönetimi-ISO 27001 Eğitimleri İzmir Ticaret Odası ile birlikte düzenlediğimi eğitimler Ekim ayında da devam ediyor. Excel, Proje Yönetimi ve ISO 27001 konusunda eğitimlerimiz; KURUMSAL EXCEL UYGULAMALARI Kurumsal Hesap Tabloları, Veri Analizi, Grafikler, Finansal Uygulamalar – 18 Saat Tarih: 17-18-19 Ekim 13:00-19:00 Ücret: 300 TL PROJE YÖNETİMİ, TEMEL METOT/TEKNİKLERİ Ve MICROSOFT PROJECT UYGULAMASI Proje Yönetimi Süreçleri, Örnek Uygulamalar, Microsoft Project Uygulaması - 18 Saat Tarih: 31 Ekim, 1-2 Kasım 13:00-19:00 Ücret: 300 TL ISO 27001 - BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ - UYGULAYICI TEMEL EĞİTİMİ – 18 Saat Tarih: 24-25-26 Ekim 13:00-19:00 Ücret: 300 TL Bilgi ve Kayıt için: http://www.izto.org.tr/tr/egitimler
» Devamı


Schneider Excel yarışması Schneider’da Excel yarışması düzenledik. Elektrik ve enerji uzmanı Schneider şirketinin farklı lokasyonlarındaki fabrikalarında eş zamanlı olarak yaptığımız yarışmada katılımcılar, Excel’in etkin ve çözüm odaklı kullanımlarına karşı özel olarak hazırlanmış senaryolarda yarıştılar. “Entertaining Training”
» Devamı


Ofis Programları Uzmanlık Eğitimi Microsoft Office Programları Uzmanlık Sertifikası - Eğitimi Tarih: 28 Haziran – 28 Temmuz 2016 – 50 Saat - Salı ve Perşembe günleri 14:00-19:00 saatleri arasında Ücret: 975 TL (Belli kartlara 3 taksit) Yer: İZTO Sağlık Vakfı Eğitim Salonu Bilgi ve Kayıt için: http://www.izto.org.tr/tr/egitimler
» Devamı


Mart ayında VIESSMANN, MAHLE OTOMOTİV gibi sektörün önemli kuruluşlarından İleri Excel seminleri gerçekleştirdik. Kurumsal uygulamalı çözümlere odaklı Excel seminerlerimiz sektörün önemli şirketleri tarafından talep edilmekte. Özel kitaplarımız, uygulamalarımız ve deneyimimiz sayesinde seminerlerimiz çok verimli oluyor.
» Devamı


www.excelci.com sitemizde Excel videoları altı yüzü geçti. Yüzlerce Video, Slayt ve Çalışma Dosyası Kurumsal Excel Çözümleri Sorularınız için Destek Hizmeti Temel, İleri düzeyde ayrıca Finans, İstatistik, Makro ve VBA konularında detaylı uygulamalar
» Devamı


İLERİ EXCEL Kitabımız çıktı. KURUMSAL UYGULAMALI İLERİ EXCEL KİTABI
» Devamı


Faruk Çubukçu Excel Akademi Kurumsal Seminerlerinden görüntüler. Faruk Çubukçu Excel Akademi Kurumsal Seminerlerinden görüntüler.
» Devamı


Excel'de kurumsal seminerlere yoğun ilgi ve www.excelci.com ile kurumsal hizmetlerde gelişme Temel ve İleri Excel'de kurumsal çalışmalarımız yoğun bir tempoda devam ediyor. Şirketlerde, hafta sonu salonlarımızda "kamp" şeklinde. Ayrıca destek olarak www.excelci.com hizmetleri alan şirketler Excel'i profesyonelce kullanmayı öğreniyorlar.
» Devamı


Excel kitap serimiz yayında Kurumsal Uygulamalı Temel Excel kitabımız yayımlandı. Çalışma CD-ROM ve ek dokümanlarla birlikte satılmaktadır. Detaylı bilgi ve iletişim adresi için tıklayın.
» Devamı


kurumsal seminerleredufleks