EXCEL DASHBOARD (GÖSTERGE PANELİ)

EXCEL DASHBOARD (GÖSTERGE PANELİ) |  İLERİ Düzey  | Kurumsal | 8/16 |   

 

Tanımı

EXCEL ile DASHBOARD (GÖSTERGE PANELİ) UYGULAMASI GELİŞTİRMEK çalışmasında; kurumsal gereksinim duyduğu özet bilgiler, özellikle görsel raporlar ve interaktif grafiksel bileşenler aracılığıyla karşılanır.

Amaçlar

Excel’de verileri özetleyen gösterge paneli (dashboard) hazırlamak.

Ön Gereksinimler

İleri Excel bilgisi. Bütün grafik türlerini bilmek, EĞER (IF), ETOPLA (SUMIF), DÜŞEYARA (VLOOKUP), KAYDIR (OFFSET), İNDİS (INDEX) gibi gelişmiş fonksiyonları bilmek. Pivot tablo gibi veri araçlarını iyi bilmek. Ayrıca koşullu biçimlendirmeler (conditional formatting), gibi araçları da bilmek ve kullanabilmek.

 

EXCEL ile DASHBOARD (GÖSTERGE PANELİ) UYGULAMASI GELİŞTİRMEK

 

•           Excel’de dashboard (gösterge paneli) hakkında genel bilgi

•           Excel’de dashboard (gösterge paneli) uygulaması

•           Gösterge paneli oluşturma adımları:

1.         Verilerin analizi ve gösterge panelinin belirlenmesi

2.         Grafiklerin tasarımı - Varsa dinamik grafik tasarımı

3.         Dinamik yapıya uygun fonksiyonların hazırlanması

4.         Pivot tablo ve pivot grafiklerin oluşturulması

5.         Koşullu biçimlendirmelerin hazırlanması

6.         Kullanıcı arabiriminin (user interface) hazırlanması

7.         Temel Grafikler (sütun, çubuk, çizgi, pasta, halka, radar,…)

8.         Özel Grafikler; termometre, hız göstergesi, battery)

9.         Kontroller (Liste kutusu, onay kutusu, radyo düğmesi, komut düğmesi).

10.       Etkileşimli grafiklerin oluşturulması

 

Kurs Kitabı

 

Tüm uygulamaların temelini içeren bir ders notu (PDF olarak) ve üzerinde çalışılacak veri dosyaları katılımcıya CD olarak verilecektir. 

 

Katılım Belgesi

Seminer merkezi onaylı katılımcı belgesi verilecektir.

 

Süre

8 ya da 16 saat. Gereksinimler temelinde süre belirlenir.

 

NOT: Kullanıcılarla yapılacak görüşmelere göre süre, içerik ve uygulamalar değiştirilebilir.

 

Detaylı içerik ve uygulamalar ayrıca isterseniz yerinde demo için faruk@farukcubukcu.com.

 

Microsoft Excel 2010 ® Türkçe / İngilizce uyumludur

Microsoft Excel 2013 ® Türkçe / İngilizce uyumludur

 

NOTLAR: Yapılacak görüşmelere göre süre, içerik ve uygulamalar değiştirilebilir. Tüm uygulamaları da içeren detaylı içeriğimiz (işlevsel seminer planı) vardır. Bu Seminerler sadece kurumlara özel gruplara (in-house) şeklinde düzenlenmektedir.

Excel 2013 Türkçe ve İngilizce olarak verilebilmektedir. Aynı şekilde Excel 2010 sürümünü de desteklemektedir.

İleri Excel seminerleri için düzey belirleme testleri uygulanmaktadır. Testler için bizi arayınız ya da www.farukcubukcu.com/downloads.aspxadresinden indirin. Detaylı içerikler ve referanslar için bizi arayınız. Ayrıca eğitmen ile tanışmak, bilgi, deneyim eğitim yeteneğini mutlaka görmek ve bir demo çalışması için randevu alınız. Kurs kitaplarını mutlaka inceleyiniz (bir kopyasını isteyiniz).

Eğitmenin Youtube üzerindeki (iki yüz binden fazla izlenen) videolarını izleyin (http://www.youtube.com/user/farukcubukcu).

Seminer içeriği ve uygulamaları özgün olarak Faruk Çubukçu tarafından hazırlanmıştır. Bütün hakları Faruk Çubukçu’ya aittir. Kopyalarına itibar etmeyiniz. Excel, Microsoft şirketinin tescilli markasıdır.

(Kurumsal Excel, iş süreçlerine yönelik özel bilgi ve deneyimi gerektirir. Stajyer eğitmenler ve kalitesiz eğitim merkezleriyle zamanınızı boşa harcamayınız!) 
 

Haberler & Duyurular

İZTO-Excel-Proje Yönetimi-ISO 27001 Eğitimleri İzmir Ticaret Odası ile birlikte düzenlediğimi eğitimler Ekim ayında da devam ediyor. Excel, Proje Yönetimi ve ISO 27001 konusunda eğitimlerimiz; KURUMSAL EXCEL UYGULAMALARI Kurumsal Hesap Tabloları, Veri Analizi, Grafikler, Finansal Uygulamalar – 18 Saat Tarih: 17-18-19 Ekim 13:00-19:00 Ücret: 300 TL PROJE YÖNETİMİ, TEMEL METOT/TEKNİKLERİ Ve MICROSOFT PROJECT UYGULAMASI Proje Yönetimi Süreçleri, Örnek Uygulamalar, Microsoft Project Uygulaması - 18 Saat Tarih: 31 Ekim, 1-2 Kasım 13:00-19:00 Ücret: 300 TL ISO 27001 - BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ - UYGULAYICI TEMEL EĞİTİMİ – 18 Saat Tarih: 24-25-26 Ekim 13:00-19:00 Ücret: 300 TL Bilgi ve Kayıt için: http://www.izto.org.tr/tr/egitimler
» Devamı


Schneider Excel yarışması Schneider’da Excel yarışması düzenledik. Elektrik ve enerji uzmanı Schneider şirketinin farklı lokasyonlarındaki fabrikalarında eş zamanlı olarak yaptığımız yarışmada katılımcılar, Excel’in etkin ve çözüm odaklı kullanımlarına karşı özel olarak hazırlanmış senaryolarda yarıştılar. “Entertaining Training”
» Devamı


Ofis Programları Uzmanlık Eğitimi Microsoft Office Programları Uzmanlık Sertifikası - Eğitimi Tarih: 28 Haziran – 28 Temmuz 2016 – 50 Saat - Salı ve Perşembe günleri 14:00-19:00 saatleri arasında Ücret: 975 TL (Belli kartlara 3 taksit) Yer: İZTO Sağlık Vakfı Eğitim Salonu Bilgi ve Kayıt için: http://www.izto.org.tr/tr/egitimler
» Devamı


Mart ayında VIESSMANN, MAHLE OTOMOTİV gibi sektörün önemli kuruluşlarından İleri Excel seminleri gerçekleştirdik. Kurumsal uygulamalı çözümlere odaklı Excel seminerlerimiz sektörün önemli şirketleri tarafından talep edilmekte. Özel kitaplarımız, uygulamalarımız ve deneyimimiz sayesinde seminerlerimiz çok verimli oluyor.
» Devamı


www.excelci.com sitemizde Excel videoları altı yüzü geçti. Yüzlerce Video, Slayt ve Çalışma Dosyası Kurumsal Excel Çözümleri Sorularınız için Destek Hizmeti Temel, İleri düzeyde ayrıca Finans, İstatistik, Makro ve VBA konularında detaylı uygulamalar
» Devamı


İLERİ EXCEL Kitabımız çıktı. KURUMSAL UYGULAMALI İLERİ EXCEL KİTABI
» Devamı


Faruk Çubukçu Excel Akademi Kurumsal Seminerlerinden görüntüler. Faruk Çubukçu Excel Akademi Kurumsal Seminerlerinden görüntüler.
» Devamı


Excel'de kurumsal seminerlere yoğun ilgi ve www.excelci.com ile kurumsal hizmetlerde gelişme Temel ve İleri Excel'de kurumsal çalışmalarımız yoğun bir tempoda devam ediyor. Şirketlerde, hafta sonu salonlarımızda "kamp" şeklinde. Ayrıca destek olarak www.excelci.com hizmetleri alan şirketler Excel'i profesyonelce kullanmayı öğreniyorlar.
» Devamı


Excel kitap serimiz yayında Kurumsal Uygulamalı Temel Excel kitabımız yayımlandı. Çalışma CD-ROM ve ek dokümanlarla birlikte satılmaktadır. Detaylı bilgi ve iletişim adresi için tıklayın.
» Devamı


kurumsal seminerleredufleks